Dieta bezglutenowa

Gluten to mieszanina białek roślinnych występująca w ziarnach niektórych zbóż, np. w pszenicy, życie, jęczmieniu. Dzięki glutenowi wypieki uzyskują odpowiednią konsystencję i smak. Niestety, gluten nie jest dobrze tolerowany przez wszystkich. Wskazaniem do zastosowania diety bezglutenowej jest celiakia, alergia pokarmowa na pszenicę i nieceliakalna nadwrażliwość na gluten.

Nasze popisowe dania bezglutenowe to m.in.: Bezglutenowe gofry z nutellą z daktyli i owocami, Spaghetti bezglutenowe ai funghi, Sałatka azjatycka z krewetkami na makaronie sojowym. Odpowiednie zbilansowanie diety osiągamy stosując różnorodne produkty, m.in. bezglutenowe produkty zbożowe tj. komosa, amarantus, kasza jaglana, makaron sojowy, ryżowy itp.

W ramach diety bezglutenowej eliminujemy białka następujących zbóż: żyta, jęczmienia, pszenicy.

Spożywanie glutenu przeciwwskazane jest w celiakii oraz wszelkich formach alergii czy nietolerancji na gluten. Dieta polecana jest również osobom cierpiącym na łuszczycę

Zamawiając pudełkową dietę bezglutenową będziesz miał możliwość spróbowania wielu interesujących propozycji kulinarnych, pochodzących z kuchni całego świata

Dieta bezglutenowa dostępna jest w różnych wartościach kalorycznych:
  • 1200 kcal
  • 1500 kcal
  • 2000 kcal
  • 2400 kcal

Przygotowujemy m.in. bezglutenową pizzę, tarty, makarony, muffinki oraz inne pyszne dania, przekąski i desery.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie wyboru rodzaju diety zapraszamy do kontaktu z naszym Dietetykiem.

Dzienny koszt diety bezglutenowej

Kaloryczność5-29 dni30 dni60 dni90 dni
1200 kcal63 zł60 zł59 zł58 zł
1500 kcal68 zł65 zł64 zł63 zł
2000 kcal73 zł70 zł69 zł68 zł
2400 kcal78 zł75 zł74 zł73 zł

Przykładowy jadłospis

  • Śniadanie – gryczane placuszki z kremowym twarożkiem i łososiem w koperku, ogórek
  • II śniadanie – zupa jarzynowa
  • Obiad – drobiowe bezglutenowe nuggetsy, sos tztatziki, pilaw z czerwonej komosy, surówka
  • Podwieczorek – koktajl pinacolada
  • Kolacja – sałatka azjatycka z krewetkami i granatem, dressing sojowy

Co zawiera dieta bez glutenu?

Produkty naturalnie nie zawierające glutenu to m.in.: amarantus, komosa ryżowa, gryka, proso, sorgo, ryż biały i brązowy, tapioka, kukurydza, ziemniaki, maniok, nasiona roślin strączkowych, orzechy, a także mięso, owoce i warzywa. Owies nie jest zbożem glutenowym, jednak może być zanieczyszczony ziarnami innych zbóż glutenowych, dlatego osoby z chorobami glutenozależnymi powinny wystrzegać się owsa nieoznaczonego znakiem przekreślonego kłosa. Posiłki bezglutenowe nie są przygotowywane na osobnej kuchni, zatem nasza dieta bezglutenowa nie jest wskazana dla osób z celiakią.

Źle zbilansowana dieta eliminacyjna naraża na niedobór błonnika pokarmowego, kwasu foliowego, niacyny, cynku, żelaza, szczególnie jeśli jest oparta na produktach oczyszczonych i komercyjnych. Zachęcamy do spróbowania naszej prawidłowo zbilansowanej diety pudełkowej bezglutenowej, którą dostarczamy do Pruszkowa, Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Piastowa oraz do okolicznych miejscowości.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial