Dieta sportowa

W naszej diecie sportowej głównym źródłem energii są węglowodany o niskim lub średnim indeksie glikemicznym, czyli w skład których wchodzą węglowodany złożone, które występują w postaci pełnoziarnistych produktów zbożowych, kaszy, różnych rodzajów ryżu, czy też makaronów.

Dieta dla osób aktywnie uprawiających sport znudzonych monotonią swych posiłków.

Odpowiednio zbilansowana dieta dostarcza zalecaną podaż wszystkich składników odżywczych, w tym pełnowartościowego białka, węglowodanów złożonych oraz tłuszczy.
italian salad, chicken salad, vegetables
Węglowodany złożone zapewniają energię na długi okres czasu, jak również nie powodują gwałtownych wahań glukozy we krwi (glukoza uwalnia się z nich stopniowo do krwi). Pozwala to na uniknięcie niepożądanego zjawiska tzw. hipoglikemii, do której dochodzi w skutek gwałtownego obniżenia poziomu glukozy we krwi w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Indkes glikemiczny spożywanych posiłków ma istotny wpływ na efektywność Waszych treningów. Każdego dnia w naszym menu znajdziecie posiłek o niskim indeksie glikemicznym (IG) zalecany do spożycia 2-4 godziny przed treningiem oraz posiłek potreningowy, który zawiera produkty o wysokim IG i który powinien być spożyty nie później niż 2 godziny po treningu. Produkty węglowodanowe o umiarkowanym lub wysokim indeksie glikemicznym powodują szybszą odnowę glikogenu (źródło energii dla pracujących mieśni) po treningu, a białko przyspiesza regenerację tkanki mięśniowej. Dodatkowo, spożycie węglowodanów w połączeniu z białkami skuteczniej przyspiesza przyrost tkanki mięśniowej.

Źródłem pełnowartościowego białka w naszej diecie jest mięso, ryby, produkty mleczne oraz jaja. Ponadto dieta oparta jest na zdrowych tłuszczach pochodzenia roślinnego, a także zapewnia odpowiednią ilość warzyw i owoców.

Stosowanie naszej diety w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną umożliwi skuteczną realizację Twoich celów sportowych

Nasza dieta sportowa dostępna jest w różnych wartościach kalorycznych

  • 2000 kcal
  • 2500 kcal
  • 3000 kcal
  • 3500 kcal

Pamiętaj, że w dążeniu do wymarzonej sylwetki i osiąganiu wyników sportowych optymalna dieta to aż 70% sukcesu, zaś pozostałe 30% stanowią regularne ćwiczenia.

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie wyboru rodzaju diety zapraszamy do kontaktu z naszym Dietetykiem.

Dzienny koszt diety

Kaloryczność5-29 dni30 dni60 dni90 dni
2000 kcal69 zł66 zł65 zł64 zł
2500 kcal73 zł70 zł69 zł67 zł
3000 kcal80 zł77 zł76 zł75 zł
3500 kcal85 zł82 zł81 zł79 zł
Przykładowy jadłospis
  • Śniadanie – zapiekanka owsianka jagodowa z jagodami goji, sos jogurtowo waniliowy z nasionami chia i orzechami brazylijskimi
  • II śniadanie – tatar z wędzonego łososia z czerwoną cebulą i koperkiem, pieczywo razowe, papryka
  • Obiad – kurczak w sosie słodko kwaśnym z ananasem, ryż jaśminowy, surówka z kapusty pekińskiej
  • Podwieczorek – białkowy koktajl owocowy z wiórkami kokosa
  • Kolacja – bakłażan faszerowany komosą ryżową z wołowiną, bukiet świeżych warzyw, pesto bazyliowe