Dieta low carb

Zmień paliwo na super paliwo i spróbuj niskowęglowodanowej, 4 posiłkowej diety Low Carb!

Zaprogramuje ona Twój organizm do korzystania z tłuszczów, jako głównego źródła energii.

Jaki ma to wpływ na nasz organizm? Znaczący, ponieważ spowoduje, że będzie on szukał nowych źródeł energii i zacznie wykorzystywać zapasy tłuszczu zgromadzone w tkance tłuszczowej, a nie jak dotychczas z glukozy, dzięki czemu pozbędziesz się zbędnych kilogramów!

Taka miana sposobu odżywiania poprawi funkcjonowanie Twojego organizmu, doda energii i wpłynie pozytywnie na samopoczucie, koncentrację, układ krążenia i układ nerwowy oraz skórę! Rozpoczynając dietę Low Carb przyczynisz się do poprawy pracy swojej trzustki w zakresie wytwarzania insuliny, co spowoduje zastrzyk dobrej energii na cały dzień! Poza tym dieta świetnie wpływa na poziom cholesterolu oraz zmniejsza apetyt, zapewniając sytość na bardzo długi czas.

Dietę Low Carb dedykujemy osobom chorym na cukrzycę i mającym problemy krążeniowe.

Planując ją pamiętaj, że powinna być stosowana przez kilka miesięcy, aby organizm miał czas przyzwyczaić się do nowego trybu żywienia.

Dieta Low Carb
Jaka jest dieta low carb?
 • 4 posiłki dziennie
 • 1200,1500, 1800, 2000, 2500, 3000 kcal
 • Rozkład makroskładników
    – Białko 18%
    – Tłuszcze 70%
    – Węglowodany 12%
 • Ograniczenie węglowodanów
 • Redukcja i odżywianie

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie wyboru rodzaju diety zapraszamy do kontaktu z naszym Dietetykiem.

Przykładowy jadłospis

Co warto wiedzieć o diecie low carb?

Istotą diety Low Carb jest duże ograniczenie spożywania węglowodanów oraz wyeliminowanie cukrów prostych. Źródłami kalorii są więc głównie tłuszcze oraz w mniejszym stopniu białka.

Stawiamy na zdrową, nieprzetworzoną żywność, która ureguluje pracę Twojego organizmu i dostarczy niezbędnych składników odżywczych. Jadłospis diety pudełkowej Low Carb opiera się na produktach o niskim indeksie glikemicznym. W przypadku tłuszczy konieczne jest wybranie tych zdrowych, tj. oliwa z oliwek, olej lniany czy kokosowy oraz awokado. Jako element diety świetnie sprawdzają się mięso i tłuste ryby, a także jaja, sery, orzechy, warzywa i niskocukrowe owoce, dzięki nim posiłki są smaczne, pożywne i różnorodne.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial