Dieta oczyszczająca

Dieta dostarcza organizmowi niezbędnych składników umożliwiających prawidłową regulację przemiany materii. Jadłospis opiera się głównie na produktach z dużą zawartością błonnika pokarmowego oraz warzywach i owocach. Produkty te cechują się również niskim i średnim indeksem glikemicznym, co sprawia, że organizm zaczyna zużywać tkankę tłuszczową i pozbywa się nagromadzonych w niej szkodliwych produktów. Większość menu stanowią posiłki płynne i sałatki. W ramach diety dostarczamy dużą ilość żywności superfoods, m.in. nasiona chia, jagody goji, młody jęczmień. Do diety dodatkowo dołączamy różnego rodzaju herbaty.

Dieta oczyszczająca sprzyja pozbyciu się nagromadzonych toksyn i wszelkich szkodliwych substancji...

…które zatruwają nasz organizm. Najczęściej występującą przyczyną zatrucia organizmu jest zła dieta. Dieta obfitująca w tłuszcze, nadmiar cukrów, a do tego barwniki, konserwanty syntetyczne substancje zapachowe oraz smakowe sprzyjają przeciążeniu układu trawiennego i wydalniczego.

Dietę mogą stosować wyłącznie osoby zdrowe. Zalecana jest do stosowania przez 5 do 10 dni. Następnie rekomendowane jest przejście na inny rodzaj diety.

Dzienny koszt diety

Kaloryczność5-29 dni30 dni60 dni90 dni
800-1000 kcal59 zł59 zł59 zł59 zł
Przykładowy jadłospis
  • Śniadanie – warzywna sałatka z pieczoną marchewką, burakiem, selerem, dressing jogurtowy
  • II śniadanie – sałatka owocowa z orzechami nerkowca
  • Obiad – zupa krem z marchewki i pomidorów, tagiatelle warzywne
  • Podwieczorek – surówka wiosenna z kapusty pekińskiej, jarmużu i gruszki
  • Kolacja – zapiekana papryka faszerowana warzywami po śródziemnomorsku, fasolka szparagowa