Dieta ketogeniczna

Dieta Ketogeniczna to nowość w sposobie odżywiania. Wywraca do góry nogami dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe i obala wiele mitów.

Pozwala zrzucić zbędne kilogramy w nowy, łatwy sposób. To dieta pozwalająca jeść syto, ale jak najbardziej zdrowo!

Twój organizm będąc na diecie keto nie będzie już czerpał energii z glukozy! Dzięki nowym rozwiązaniom dietetycznym udało się opracować program, w którym wykorzystana do czerpania energii została tkanka tłuszczowa.

Dobrze dobrane i zbilansowane 3 posiłki dziennie zapewnią Ci doskonałe samopoczucie i pełnowartościową gamę minerałów i witamin na cały dzień oraz pozwolą na spalanie tkanki tłuszczowej, która zalega i powoduje otyłość!

Planując tą dietę pamiętaj, że powinna być stosowana przez kilka miesięcy, aby organizm miał czas przyzwyczaić się do nowego trybu żywienia.

Jaka jest dieta ketogeniczna?
  • 3 posiłki dziennie
  • 1200, 1500, 1800, 2000, 2500, 3000 kcal
  • Rozkład makroskładników
      – Białko 15-20%
      – Tłuszcze 75%
      – Węglowodany 5%

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie wyboru rodzaju diety zapraszamy do kontaktu z naszym Dietetykiem.

Przykładowy jadłospis

Co warto wiedzieć o diecie ketogenicznej?

Przygotowując posiłki diety Ketogenicznej unikamy węglowodanów i wybieramy głównie źródła tłuszczu pod postacią: oleje roślinne, orzechy, nasiona, tłuste ryby morskie, tłuste przetwory mleczne, awokado czy oliwki.

Dodatkowo, by dieta była doskonale zbilansowana do jadłospisu dodajemy niskokaloryczne warzywa np. pomidory, paprykę czy zielone warzywa liściaste. Owoce na diecie keto są dopuszczalne, jednakże w ograniczonych ilościach, są to maliny, poziomki, mandarynki, kiwi czy jeżyny.

Daj się zaskoczyć! W menu znajdziesz aromatyczne gulasze, omlety, zupy krem, kotleciki mielone a nawet zasmażaną kapustę!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial