Dieta wegetariańska

Menu diety Wegetariańskiej wyklucza całkowicie spożywanie mięsa, ryb oraz owoców morza, jednak dzięki przepisom z całego świata, przekonamy Cię, że może być pełne smaków i różnorodne.

Jedna z najlepszych diet eliminujących zbędne kilogramy! Zyskuje ona coraz większe grono zwolenników, należy jednak mieć świadomość, że rezygnując z mięsa, konieczne jest mądre dobranie składników diety. Zbilansowane i pełnowartościowe posiłki, to podstawa utrzymania zdrowia i doskonałej kondycji!

Jest to rozwiązanie nie tylko dla osób, które mają swoje przekonania, ale również dla tych, którzy chcą spróbować czegoś zupełnie nowego! Rekomendujemy ją również osobom uprawiającym regularnie sport, ponieważ nasza dieta łączy wszystkie składniki odżywcze niezbędne do regeneracji organizmu po wysiłku.

Dieta Wegetariańska
Jaka jest dieta wegetariańska?
  • 5 posiłków dziennie
  • 1000, 1200, 1500, 1800, 2000, 2500 kcal
  • Rozkład makroskładników
      – Białko 15-20%
      – Tłuszcze 25-35%
      – Węglowodany 45-60%
  • Produkty roślinne i nabiał odzwierzęcy

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie wyboru rodzaju diety zapraszamy do kontaktu z naszym Dietetykiem.

Przykładowy jadłospis

Co warto wiedzieć o diecie wegetariańskiej?

W skład oferowanej przez nas diety pudełkowej wchodzą produkty roślinne i nabiał odzwierzęcy pod postacią kasz, ryżu, pieczywa, różnego rodzaju makaronów, tofu, soji, warzyw i owoców, strączków, ale też jaj i nabiału, pestek i nasion oraz wegańskich zamienników mięsa. 

Prawidłowe trawienie zapewnią produkty z dużą zawartością błonnika, dbamy, żeby dieta była bogata w białko, zdrowe tłuszcze i węglowodany. Witamin dostarczą specjalnie wyselekcjonowane warzywa i owoce najwyższej jakości.

Dieta zawiera wiele składników bogatych w lizynę, tryptofan, witaminy z każdej grupy, minerały i antyoksydanty.

Dlatego świetnie reguluje pracę jelit, poprawia odporność i pomaga zniwelować przewlekłe stany zapalne, a także wpływa pozytywnie na kondycję stanu skóry i cery.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial