Dieta samuraja

Głównym celem diety samuraja jest poprawa zdrowia i wyglądu. Jadłospis przypomina nieco dietę paleo, przy czym wzbogacony jest o bezglutenowe węglowodany. To właśnie dzięki wprowadzeniu do diety zdrowych węglowodanów cieszy się ona rosnącą popularnością.

Z menu, podobnie jak w diecie paleo, wykluczamy gluten, nabiał, a także rośliny strączkowe. Nasze popisowe dania w tej diecie to między innymi bezglutenowe naleśniki z nutellą z daktyli i owocami, sushi z łososiem, hiszpańska paella z krewetkami.

Dieta samuraja jest idealna dla wszystkich osób, dla których dieta paleo jest zbyt dużym wyzwaniem lub nie przynosi pożądanych efektów.

Dieta samuraja bazuje na warzywach, owocach, produktach zbożowych (kasze, ryż, makarony czy pełnoziarniste pieczywo), rybach, owocach morza, mięsie, tłuszczach roślinnych, nasionach i orzechach oraz jajkach. Dzięki szerokiej gamie stosowanych produktów nasza dieta jest w pełni bezpieczna dla zdrowia oraz bardzo smaczna.

Nie musisz się już martwić się o liczenie kalorii, my zrobimy to za Ciebie

Nasza pudełkowa dieta samuraja dostępna jest w różnych wartościach kalorycznych:
  • 1200 kcal
  • 1500 kcal
  • 2000 kcal

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie wyboru rodzaju diety zapraszamy do kontaktu z naszym Dietetykiem.

Dieta samuraja - dzienny koszt

Kaloryczność5-29 dni30 dni60 dni90 dni
1200 kcal65 zł62 zł61 zł60 zł
1500 kcal70 zł67 zł66 zł65 zł
2000 kcal75 zł72 zł71 zł70 zł

Przykładowy jadłospis

  • Śniadanie – bezglutenowy omlet jajeczny ze szczypiorkiem i pieczarkami, pomidorki malinowe
  • II śniadanie – roladki z cukinii z orzechami i suszonymi pomidorami, owoce miechunki
  • Obiad – souvlaki greckie, sos pomidorowo ziołowy, komosa, surówka z czerwonej kapusty
  • Podwieczorek – mus truskawkowo bananowy z orzechami pekan
  • Kolacja – filet z łososia w panierce amarantusowej, bukiet grillowanych warzyw

Duże zainteresowanie w cateringu dietetycznym Get Fit przykuwa nasza pudełkowa Dieta Samuraja. Jadłospis przypomina nieco dietę paleo, przy czym wzbogacony jest o bezglutenowe węglowodany. To właśnie dzięki wprowadzeniu do diety zdrowych węglowodanów cieszy się ona rosnącą popularnością.

Podstawę diety stanowią wszystkie rodzaje mięsa, ryb, owoców morza, warzyw, jaj, nasion, pestek i owoców. Menu urozmaicone jest m.in. o ryż, pseudo-zboża, znane także jako zboża naszych przodków (amarantus, komosa ryżowa, niepalona kasza gryczana), a także kaszę jaglaną. Dieta polecana osobom aktywnym fizycznie oraz sportowcom.

Dieta jest szczególnie polecana dla osób zmagających się z nietolerancją glutenu i nabiału (głównie laktozy).

Eliminacja nabiału z diety stwarza konieczność uzupełnienia przede wszystkim podaży wapnia. Dlatego do diety samuraja wprowadzamy napoje roślinne wzbogacone wapniem, najlepiej z niską zawartością cukru. Z innych produktów można wyróżnić: niektóre suszone owoce (figi i morele), amarantus. Zielone warzywa, migdały, ziarna sezamu, chia i maku dodane do posiłku również pozwolą zwiększyć ogólną pulę wapnia wraz z dietą.

Produkty naturalnie nie zawierające glutenu to m.in.: amarantus, komosa ryżowa, gryka, proso, sorgo, ryż biały i brązowy, tapioka, kukurydza, ziemniaki, maniok, nasiona roślin strączkowych, orzechy, a także mięso, owoce i warzywa. Owies nie jest zbożem glutenowym, jednak może być zanieczyszczony ziarnami innych zbóż glutenowych, dlatego osoby z chorobami glutenozależnymi powinny wystrzegać się owsa nieoznaczonego znakiem przekreślonego kłosa.

Zastąpienie glutenu i nabiału w diecie wymaga skomponowania prawidłowo zbilansowanej diety. Zamawiając ją w naszym cateringu dietetycznym masz pewność zdrowego odżywiania.

Naszą pudełkową dietę samuraja dostarczymy do Twojego domu, mieszkania lub biura na terenie Pruszkowa, Warszawy, Piaseczna, Grodziska Mazowieckiego, Piastowa oraz pobliskich miejscowości. Sprawdź gdzie dostarczamy!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial