Superfoods w naszym cateringu

Terminem Superfoods określamy naturalne, nieprzetworzone produkty zawierające składniki o naukowo udowodnionym działaniu prozdrowotnym. Na liście superfoods znajdują się m.in. szałwia hiszpańska, jagody goji, jagody acai, cynamon, siemię lniane, czosnek, brokuły, jarmuż, orzechy, kiszonki, ryby morskie i wiele innych. Wiele z nich pojawia się również w naszym cateringu, w tym:

  • nasiona chia (wspomniana już szałwia hiszpańska). Są one bogatym źródłem kwasu alfa-linolenowego i błonnika pokarmowego. Uznawane za ważny składnik diety stosowanej w profilaktyce chorób układu krążenia. Zauważono, że u osób z hiperlipidemią przyczyniają się do obniżenia stężenia cholesterolu całkowitego,  oraz zwiększenia „dobrej” frakcji cholesterolu HDL. U osób z nadciśnieniem tętniczym obniżają ciśnienie skurczowe, poza tym zmniejszają glikemię poposiłkową, warto więc rozważyć wprowadzenie nasion chia do diety osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej.
  • Jagody goji to małe podłużne pomarańczowe i czerwone owoce kolcowoju pospolitego
    i chińskiego. Są znane ze względu na obecność kilku biologicznie aktywnych związków, m.in. kompleksu polisacharydowego, karotenoidów i polifenoli. Powyższe składniki mogą odgrywać rolę w dietoprofilaktyce cukrzycy, miażdżycy i nowotworów.

Korzyści zdrowotne związane z superfoods osiągamy, gdy wprowadzamy ich szeroki wachlarz do prawidłowo zbilansowanej diety. W naszych dietach znajdziecie ogromne bogactwo superfoods. Dieta Pudełkowa Pruszków, Warszawa, okolice – zamów już dziś pyszną i zdrową dietę tutaj.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *